APOLLON LIMASSOL

Πρωτάθλημα

Οκτωβρίου 29, 2017 • 18:00 - Τσίρειο Στάδιο
Διαιτητής: Αβραάμ Τσούκκας - Εισιτήρια: 0

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

4 2

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

DOXA KATOKOPIAS
  • ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ
  • ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
  • ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Σύνθεση Αγώνα

ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Έναρξη αγώνα

 

5΄ ΓΚΟΛ 1-0 Ο Μαγκλίτσα βρήκε τον Μαρτίνες, ο οποίος έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει στα δίκτυα.

 

14΄ Σουτ του Σακέτι από καλή θέση, η μπάλα πέρασε έξω.

 

21΄Μπαλιά του Σαντίκ στον Ζατλ, που πέρασε και τον Βάλε, το πλασέ όμως που έκανε από διαγώνια θέση πέρασε έξω

 

23΄Φάουλ του Πέδρο, αμαρκάριστος ο Μαγκλίτσα έπιασε την κεφαλιά με τον Γκρεμσλ να αποκρούει με διπλή προσπάθεια.

 

26΄ ΓΚΟΛ 2-0 Εκτέλεση πέναλτι του Μαγκλίτσα, απέκρουσε ο Γκρεμσλ, στην επαναφορά ο Κροάτης έστειλε την μπάλα στα δίκτυα. Την παράβαση έκανε ο Γκρεμσλ στον Σκέμπρι, ο οποίος έφυγε μόνος πίσω από το κέντρο και στην συνέχεια ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα της Δόξας.

 

34΄ ΓΚΟΛ 3-0 Ο Γιάκολις έφυγε πίσω από την άμυνα της Δόξας, έδωσε στον Σκέμπρι, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα με πλασέ από την μικρή περιοχή.

 

38΄ Ατομική ενέργεια του Μαγκλίτσα, έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

 

40΄ Μόνος ο Σκέμπρι, έκανε το πλασέ με την μπάλα να περνά έξω.

 

41΄ Πέναλτι για τον Απόλλωνα, για ανατροπή του Γιάκολις από τον Γκρεμσλ. Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον τερματοφύλακα της Δόξας.

 

43΄ ΓΚΟΛ 4-0 Εύστοχη εκτέλεση από τον Πέδρο.

 

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

 

59΄ ΓΚΟΛ 4-1 Σουτ του Σαντίκ, απέκρουσε ο Βάλε, στην επαναφορά ο Ζατλ, έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

 

68΄ ΓΚΟΛ 4-2 Παράλληλη μπαλιά του Σαντίκ στον Γουίλσον ο οποίος με προβολή, έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

 


 

Πίνακας Πρωταθλήματος

ΟΜΑΔΑ P Pts
1
AEK LARNAKAS
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
12 26
2
ANORTHOSIS
ΑΝΟΡΘΩΣΗ
12 26
3
AEL LIMASSOL
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
11 22
4
APOLLON LIMASSOL
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ
9 19
5
APOEL
ΑΠΟΕΛ
9 17
6
DOXA KATOKOPIAS
ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ
11 16
7
OMONOIA NICOSIA
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
11 16
8
A.E.PAPHOS
Α.Ε.ΠΑΦΟΣ
10 16
9
OLYMPIACOS NICOSIA
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
11 12
10
ERMIS ARADIPPOU
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
11 10
11
ARIS
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
12 9
12
ALKH
ΑΛΚΗ
12 9
13
NEA SALAMINA
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
12 8
14
ETHNIKOS ACHNAS
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
12 5