Πρόγραμμα και τηλεοπτικές μεταδόσεις

Μάρτης 17, 2017

Πρόγραμμα και τηλεοπτικές μεταδόσεις

Από ντέρμπι σε ντέρμπι στο Πρωτάθλημα Cyta. Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής της Β' φάσης περιλαμβάνει πολύ σημαντικές αναμετρήσεις μεταξύ ομάδων που έχουν τους ίδιους στόχους και τα αποτελέσματα, αναμένονται με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον. 

Στον Α' όμιλο, το πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ μετά την ολοκλήρωση των Ευρωπαϊκών του υποχρεώσεων αγωνίζεται τη Δευτέρα με την ΑΕΛ στο ΓΣΠ. 

Οι ομάδες που ακολουθούν, η ΑΕΚ και ο Απόλλωνας αγωνίζονται μεταξύ τους στη Λάρνακα αύριο στις 16:00 και δεν έχουν περιθώρια για άλλες απώλειες μετά τις ισοπαλίες της πρεμιέρας. 

Στον άλλο αγώνα του Α' ομίλου η Ομόνοια, που κυνηγά Ευρωπαϊκή συμμετοχή μέσω του Πρωταθλήματος υποδέχεται την Ανόρθωση. 

Αγώνες με μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον και στο Β' όμιλο με την προσπάθεια των ομάδων να αποφύγουν την τελευταία θέση που οδηγεί στη Β' Κατηγορία να κορυφώνεται. 

Το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις:

Α' όμιλος

Σάββατο, 18 Μαρτίου

16:00 Απόλλων - ΑΕΚ (Primetel)
19:00 Ομόνοια - Ανόρθωση (Primetel)

Δευτέρα, 20 Μαρτίου
19:00
 ΑΠΟΕΛ - ΑΕΛ (Cytavision Sports 1)

B' όμιλος

Κυριακή, 19 Μαρτίου
 
16:00 Άρης - Δόξα
17:00 Εθνικός Άχνας - Νέα Σαλαμίνα
18:00 Ερμής - Καρμιώτισσα 

Βαθμολογία Α' ομίλου

1   ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 27 20 5 2 63 16 65
2   Α.Ε.Κ.ΛΑΡΝΑΚΑΣ 27 17 8 2 55 20 59
3   ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 27 17 7 3 57 20 58
4   ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ 27 15 7 5 41 23 52
5   ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 27 15 6 6 57 38 51
6   ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 27 10 9 8 39 28 39

 

Βαθμολογία Β' ομίλου 
 

1   ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 27 10 5 12 36 43 35
2   ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 27 8 7 12 22 36 31
3   ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 27 8 6 13 45 51 30
4   ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ 27 8 6 13 35 56 30
5   ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 27 7 6 14 33 52 27
6   ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ 27 6 5 16 22 39 23
 

More news in Ανακοινώσεις

Tράττου Λεόντιος..στο Τσίρειο

Η Κυπριακή Ομοσπονδία Ποδοσφαίρου ανακοινώνει
Μάρτης 17, 2017 |

O ποδοσφαιρικός Απόλλωνας στηρίζει το νεοσύστατο τμήμα του Σωματείου μας!

Το νεοσύστατο τμήμα του Σωματείου μας
Μάρτης 16, 2017 |