Τέτοιες νίκες....ΜΟΝΟ ΕΣΥ!

Μάρτης 18, 2017

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη του Απόλλωνα επί της ΑΕΚ σε αγώνα για τη δεύτερη αγωνιστική της Β' φάσης του Πρωταθλήματος Cyta.

Μετά από ένα δραματικό αγώνα που κρίθηκε στις καθυστερήσεις, ο Απόλλωνας πήρε τη νίκη με 3-2 και ανέβηκε στους 61 βαθμούς, αφήνοντας την ΑΕΚ στην 3η θέση με 59 βαθμούς.

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ με τον Τόλμες στο 3ο λεπτό και ισοφάρισε ο Βασιλείου στο 28'. Το 1-1 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου, στο
οποίο είχαμε επίσης και δύο αποβολές, του Τρισκόφσκι στο 31' και του Ρομπέρζ στο 45'.

Η ΑΕΚ πήρε ξανά προβάδισμα με τον Γκαρίδο στο 75' και ο Απόλλωνας έφτασε στη νίκη στις καθυστερήσεις. Στο 90' + 1 ο Βινίσιους ισοφάρισε και δύο λεπτά μετά ο Γκιέ Γκιέ διαμόρφωσε το τελικό 3-2!

Απόλλων: Βάλε, Σέρτζιο, Ρομπέρζ, Βινίσιους, Βασιλείου (77' Πίεχ), Κυριάκου, Σακέτι, Ντα Σίλβα, Πέδρο (46' Μπεντόγια), Παπουλής (46' Σαρδινέρο), Γκίε

Κίτρινες: Σακέτι, Πίεχ

Κόκκινες: Ρομπέρζ

- Διαιτητής ήταν ο Λεόντιος Τράττος, με βοηθούς τους Δώρο Τούρο - Χρίστο Χρίστου Ε., 4ο τον Κώστα Ψευδιώτη και παρατηρητή τον Χρίστο Σκαπούλλη.