Τέλειωσε το πρώτο ημίχρονο…

Ιούλης 13, 2017

Ο Απόλλωνας νίκησε με 3-0 τη Ζάρια Μολδαβίας στο "ΑΕΚ Αρένα"  και διευκόλυνε τα πράγματα ενόψει επαναληπτικού.

Ο αγώνας ήταν για το 2ο προκριματικό γύρο του Europa League και το σκορ που εξασφάλισε ο Απόλλωνας, του δίνει σημαντικότατο προβάδισμα για την πρόκριση.

Ο επαναληπτικός θα γίνει στις 20 Ιουλίου στη Μολδαβία.

Μόλις στο 11ο λεπτό ο Σκέμπρι άνοιξε το σκορ, ο Ντα Σίλβα πέτυχε το 2-0 λίγο αργότερα με πέναλτι και ο Ζοάο Πέδρο διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 28ο λεπτό.

Απόλλωνας: Βάλε, Γιούστε, Ρομπέρζ, Πέδρο, Σαντάνα, Σακέτι, Κυριάκου, Ντα Σίλβα (86΄ Στυλιανού) Σκέμπρι (77΄ Πίττας),  Ζελάγια (60' Σίλβα), Μάγκλιτσα.

** Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Ούγγρος Adam Farkas.