Εκτός έδρας νίκη επί του Ερμή

Ιανουαρίου 19, 2019

Συνέχεια στις νίκες για την ομάδα μας που επικράτησε του Ερμή στο N. Papas Group - Αμμόχωστος - Επιστροφή με 0-3.

Το σκορ άνοιξε ο Ζελάγια με ένα εξαιρετικό γυριστό σουτ στο 6ο λεπτό.

Το 0-2 πέτυχε ο Σαρντινέρο στο 42' με διπλή προσπάθεια. Ο Ισπανός πλάσαρε τον Φινιρίδη ωστόσο ο Μπανούσης απόκρουσε πάνω στη γραμμή και στην επαναφορά ο ακραίος μεσοεπιθετικός κατάφερε να σκοράρει.

Ο Μπρούνο Βάλε κράτησε για ακόμη ένα αγώνα το μηδέν στην άμυνα έχοντας ως κορυφαία επέμβαση αυτή του 84ου λεπτόυ όταν απέκρουσε το πέναλτι του Μαρτίνιουκ αρχικά, ενώ στη συνέχεια κατάφερε να διώξει στο νέο πλασέ του Μαύρου.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από τον Καραγιόλ ο οποίος πλάσαρε τον Φιρινίδη εντός περιοχής.

Ενδεκάδες:

Ερμής: Φιρινίδης, Ψάλτης, Πουτζιουρής, Μαλόν, Κουατσίκα, Μπανούσης, Ενγκάνγκα, Κατσιατής (75' Ντε Μέλο), Ντέβεσα (55' Λαγός), Μαρτίνιουκ, Μακρίεφ (67' Μαύρου)

Απόλλων: Βάλε, Πέδρο, Ρομπέρζ, Ουεντραόγκο, Βασιλείου, Μπρου (71' Σπόλιαριτς), Σακέτι, Περέιρα (78' Μάγκλιτσα), Σαρντινέρο, Σκέμπρι (65' Καραγιόλ), Ζελάγια

Κίτρινες: -/Περέιρα, Σακέτι