Ζωντανή περιγραφή Ανόρθωση - Απόλλων

Οκτωβρίου 02, 2019

Την ήττα με 3-1 δέχθηκε η ομάδα μας στο "Αντώνης Παπαδόπουλος" με αντίπαλο την Ανόρθωση στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

Το σκορ "άνοιξε" στο 24ο λεπτό ο Ρούμπεν Ράγιο μετά από παράλληλη πάσα του Καλτσά από τα δεξιά.

Στο 43' ο ίδιος ποδοσφαιριστής με δυνατό εναέριο σουτ διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματαα κάνοντας το 2-0 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 65' ο Γκαλίτσιος με γυριστό σουτ από κοντινή απόσταση έκανε το 3-0.

Στο 85' ο Γκακπέ με δυνατό σουτ εντός περιοχής μείωσε σε 3-1 διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Το επίσημο του ντεμπούτο με τα χρώματα του Απόλλωνα πραγματοποίησε ο Μάριος Αντωνιάδης ο οποίος αντικατέστησε τον Γιώργο Βασιλείου. Δυστυχώς στάθηκε άτυχος και αντικαταστάθηκε σύντομα.

Πλέον η ομάδα μας στρέφει την προσοχή της στον Κυριακάτικο (6/10) αγώνα με αντίπαλο τον Ολυμπιακό στο Τσίρειο στάδιο.

Ενδεκάδες

Ανόρθωση: Λόρια, Γκαλίτσιος,Αρτυματάς, Σίλντενφελντ, Ράγιο (80' Μανθάτης), Οκριασβίλι, Σαντίκ (66' Νταουσβίλι), Καλτσάς (74' Κατσαράβα), Βργκοτς, Μαργκάσα, Σελίν

ΑπόλλωνΜολ, Πέδρο, Μάρκοβιτς (67' Παπουλής), Σελίμοβιτς, Σάλαϊ, Βασιλείου (13' Αντωνιάδης/ 39' Αγκίρε), Κυριάκου, Ρότζερ, Σαρντινέρο, Γιαννιώτας, Γκακπέ.

Κίτρινες: Καλτσάς, Αρτυματάς/Αγκίρε, Σάλαϊ, Παπουλής, Σελίμοβιτς