Αγωνιστική δράση ακαδημίας (22-23/11)

Νοεμβρίου 22, 2019

Αγωνιστική δράση ακαδημίας (22-23/11)

Συνεχίζεται η αγωνιστική δράση της ακαδημίας του Απόλλωνα Λεμεσού και αυτό το Σαββατοκύριακο με τα διάφορα ηλικιακά κλιμάκια να έχουν δύσκολες αποστολές εντός και εκτός έδρας.

 

Η ομάδα Κ19 επανέρχεται στη δράση μετά τη διακοπή λόγων των αγωνιστικών υποχρεώσεων της Εθνικής ομάδας. Θα ταξιδέψει στο Παραλίμνι για να αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων U19 Α' Κατηγορίας. 

 

Στο πρωτάθλημα Παίδων οι ομάδες μας αγωνίζονται το Σάββατο (23/11) με τις αντίστοιχες της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής.

 

Οι ομάδες Παίδων Κ14 και Κ15 θα φιλοξενήσουν τον αντίπαλο τους στο Καλογεροπούλλειο ενώ οι ομάδες Κ16 και Κ17 θα ταξιδέψουν στο Παραλίμνι για να αντιμετωπίσουν τις αντίστοιχες ομάδες της Ένωσης στο βοηθητικό γήπεδο "Τάσος Μάρκου".

 

Συνοπτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/11/2019

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ (8η αγωνιστική)

κ19 ΕΝΠ - ΑΠΟΛΛΩΝ   14:30
Βοηθητικό γήπεδο "Τάσος Μάρκου"


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (12η αγωνιστική)

κ14 ΑΠΟΛΛΩΝ - ΕΝΠ  10:00
Καλογεροπούλλειο


κ15 ΑΠΟΛΛΩΝ - ΕΝΠ  12:00
Καλογεροπούλλειο


κ16 ΕΝΠ - ΑΠΟΛΛΩΝ   10:00
Βοηθητικό γήπεδο "Τάσος Μάρκου"


κ17 ΕΝΠ - ΑΠΟΛΛΩΝ   12:00
Βοηθητικό γήπεδο "Τάσος Μάρκου"


ΚΛΙΜΑΚΙΟ 2006-2007 Β

κ14β ΑΠΟΛΛΩΝ – F.S.A.  11:05
Γήπεδο Κιτρομηλίδη - Γερμασόγεια

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/11/2019

 

ΚΛΙΜΑΚΙΑ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΦΟΥ (10η αγωνιστική)


κ15 ΑΠΟΛΛΩΝ - ΕΝ.Α.Δ   10:00
Στάδιο OLYMPICO SPORT CENTER(ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ) 


κ17 Ορφέας – ΑΠΟΛΛΩΝ   12:00
Γήπεδο Ορφέα Λευκωσίας

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/11/2019

ΚΛΙΜΑΚΙΑ GRASSROOTS (3η αγωνιστική)

κ13 EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ Α - ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ Β   08:00

«ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ – ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ» Δήμου Πολεμιδιών

κ12 EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ - Ομόνοια   13:00

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

κ12 LIONS | ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ A – Νίκκι Coerver  11:45
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ «ΜΑΡΑΚΑΝΑ»

κ12 LIONS | ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ B Barcelona F.A.   10:30
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ «ΜΑΡΑΚΑΝΑ»

κ10 EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ – LEMASIA   09:05
WEMBLEY MINI FOOTBALL

κ10 LIONS | ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ – Milenko Spoljaric Football School   13:00
S.P. ATHLETIKO FOOTBALL FIELDS

κ9  EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ – ΑΕΛ 13:00
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ «ΜΑΡΑΚΑΝΑ»

κ9 LIONS | ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ – Ανόρθωση   11:00
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ «ΜΑΡΑΚΑΝΑ»


κ8 EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ – Football Star Academy   08:00
WEMBLEY MINI FOOTBALL

κ8 LIONS | ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ – Juventus   08:00
WEMBLEY MINI FOOTBALL

κ7 LIONS | ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ  – Ομόνοια   10:00
WEMBLEY MINI FOOTBALL
 

κ6 EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ – ΑΕΛ  09:00
ΓΗΠΕΔΑ ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ


Γραφείο Τύπου
Απόλλων Ποδόσφαιρο (Δημόσια) Λτδ