Αγωνιστική δράση ακαδημίας (07-08/12)

Δεκεμβρίου 06, 2019

Αγωνιστική δράση ακαδημίας (07-08/12)

Με μεγάλο ενδιαφέρον συνεχίζονται οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της ακαδημίας του Απόλλωνα Λεμεσού και αυτό το Σαββατοκύριακο με τα διάφορα ηλικιακά κλιμάκια να έχουν δύσκολες αποστολές εντός και εκτός έδρας.

 

Η ομάδα Κ19 θα αντιμετωπίσει την Κυριακή (8/12, 13:30) την ΠΑΕΕΚ στο πλαίσιο της Α’ φάσης του Προαιρετικού Κυπέλλου Νέων U19 Α', Β', Γ' Κατηγορίας. Στον πρώτο αγώνα η ομάδα μας επικράτησε της αντιπάλου της με 1-8.

 

Στο πρωτάθλημα Παίδων οι ομάδες μας αγωνίζονται το Σάββατο (7/12) με τις αντίστοιχες της Νέας Σαλαμίνας στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής. Υπενθυμίζουμε ότι το πρωτάθλημα ολοκληρώνεται στις 17 αγώνες και η πρώτη 10αδα θα συμμετέχει στη Β' φάση για την διεκδίκηση του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

 

Η βαθμολογία μέχρι στιγμής:

1. ΑΠΟΕΛ: Σύνολο βαθμών: 142

2. Ομόνοια: Σύνολο βαθμών: 110

3. Απόλλωνας: Σύνολο βαθμών: 102

4. Δόξα: Σύνολο βαθμών: 101

5. ΑΕΚ: Σύνολο βαθμών: 98

6. ΑΕΛ: Σύνολο βαθμών: 97

7. Νέα Σαλαμίνα: Σύνολο βαθμών: 88

8. Ολυμπιακός: Σύνολο βαθμών: 82

9. Ανόρθωση: Σύνολο βαθμών: 79

10. ΘΟΙ: Σύνολο βαθμών: 64

11. Καρμιώτισσα: Σύνολο βαθμών: 63

12. Πάφος: Σύνολο βαθμών: 63

13. Αγία Νάπα: Σύνολο βαθμών: 56

14. Άρης: Σύνολο βαθμών: 52

15. ΠΑΕΕΚ: Σύνολο βαθμών: 44

16. Διγενής: Σύνολο βαθμών 38

17. Οθέλλος: Σύνολο βαθμών 35

18. Ε.Ν.Π: Σύνολο βαθμών 30

 

Συνοπτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 07/12/2019

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (13η αγωνιστική)

κ14 Νέα Σαλαμίνα – ΑΠΟΛΛΩΝ  10:00
Κοινοτικό Στάδιο Δρομολαξιάς
 

κ15 Νέα Σαλαμίνα – ΑΠΟΛΛΩΝ  12:00
Κοινοτικό Στάδιο Δρομολαξιάς


κ16 ΑΠΟΛΛΩΝ – Νέα Σαλαμίνα  10:00
Καλογεροπούλλειο


κ17 ΑΠΟΛΛΩΝ – Νέα Σαλαμίνα  12:00
Καλογεροπούλλειο

 

ΚΛΙΜΑΚΙΟ 2006-2007 Β

κ14β ΑΠΟΛΛΩΝ – Μπαρτσελόνα  12:15
Γήπεδο Κιτρομηλίδη - Γερμασόγεια

 

ΚΛΙΜΑΚΙΑ GRASSROOTS (5η αγωνιστική)

κ13 EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ Α – Άρης  12:30
«ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ – ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ» Δήμου Πολεμιδιών

κ13 EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ Β – Lemasia  08:00
«ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ – ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ» Δήμου Πολεμιδιών

κ12 EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ – Α.Σ.Υ.Λ. Ύψωνα Λόφου  08:00
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

κ12 LIONS | ΑΠΟΛΛΩΝ Α  Lemasia  10:30
S.P. ATHLETIKO FOOTBALL FIELDS

κ12 LIONS | ΑΠΟΛΛΩΝ Β  ΑΠΟΕΛ  13:00
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ «ΜΑΡΑΚΑΝΑ»

κ10 EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ – FSA   10:30

S.P. ATHLETIKO FOOTBALL FIELDS


κ10 LIONS | ΑΠΟΛΛΩΝ – Champions Ύψωνα   11:45
S.P. ATHLETIKO FOOTBALL FIELDS

κ9  EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ – FSA  09:00
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ «ΜΑΡΑΚΑΝΑ»

κ9 LIONS | ΑΠΟΛΛΩΝ – Α.Σ.Υ.Λ. Ύψωνα Λόφου   10:00
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ «ΜΑΡΑΚΑΝΑ»


κ8 EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ – Ομόνοια   10:00
WEMBLEY MINI FOOTBALL

κ8 LIONS | ΑΠΟΛΛΩΝ – Sporting Academy   10:00
WEMBLEY MINI FOOTBALL

κ7 LIONS | ΑΠΟΛΛΩΝ  – FSA   11:00
WEMBLEY MINI FOOTBALL


κ6 EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ – Ανόρθωση  10:00
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 8/12/2019


Κύπελλο Νέων (Α’ φάση, επαναληπτικός)

κ19 ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΑΕΕΚ  13:30
Κοινοτικό στάδιο Ακρωτηρίου


ΚΛΙΜΑΚΙΑ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΦΟΥ (11η αγωνιστική)

κ15 ΑΠΟΛΛΩΝ – Π.Ο. Ξυλοτύμβου 2006 10:00
Στάδιο OLYMPICO SPORT CENTER (ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ) 
 

κ17 ΑΠΟΛΛΩΝ – Ολυμπιακός Πειραιώς  12:00
Στάδιο OLYMPICO SPORT CENTER (ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ)