Αγωνιστική δράση ακαδημίας (07-08/03)

Μαρτίου 06, 2020

Αγωνιστική δράση ακαδημίας (07-08/03)

Με μεγάλο ενδιαφέρον συνεχίζονται οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της ακαδημίας του Απόλλωνα Λεμεσού και αυτό το Σαββατοκύριακο με τα διάφορα ηλικιακά κλιμάκια να έχουν δύσκολες αποστολές εντός και εκτός έδρας.

 

Η ομάδα Κ19 θα φιλοξενήσει το Σάββατο (07/03, 15:00) τον Ερμή Αραδίππου στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής στην Κατηγορία Νέων U19 Α' Κατηγορίας με μοναδικό ζητούμενο τη νίκη που θα την ανεβάσει στον βαθμολογικό πίνακα.

 

Στο πρωτάθλημα Παίδων οι ομάδες μας αγωνίζονται την ίδια μέρα με τις αντίστοιχες της Ανόρθωσης στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής στην Ανώτατη Κατηγορία U14, U15, U16 και U17.

 

Στο κλιμάκιο της Πάφου οι ομάδες Κ17 και Κ15 συμμετέχουν στη Β' φάση του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Παίδων και αγωνίζονται την Κυριακή.

 

Συνοπτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 07/03/2020

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ (19η αγωνιστική)

κ19 | ΑΠΟΛΛΩΝ – Ερμής Αραδίππου                                            10:00
Κοινοτικό στάδιο Ακρωτηρίου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (3η αγωνιστική)


κ14 | ΑΠΟΛΛΩΝ – Ανόρθωση                                                          10:00
Καλογεροπούλλειο

κ15 | ΑΠΟΛΛΩΝ – Ανόρθωση                                                          12:00
Καλογεροπούλλειο

κ16 | Ανόρθωση – ΑΠΟΛΛΩΝ                                                        10:00
Κοινοτικό στάδιο Κελιών

κ17 | Ανόρθωση – ΑΠΟΛΛΩΝ                                                         12:00
Κοινοτικό στάδιο Κελιών


ΚΛΙΜΑΚΙΟ 2006-2007 Β

Κ14β | ΑΠΟΛΛΩΝ – Μουντιαλίτο                                                   09:30
Στάδιο Κιτρομηλίδη

 

ΚΛΙΜΑΚΙΑ GRASSROOTS (13η αγωνιστική)

κ13 EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ Α – Ανόρθωση                                    09:30
Γήπεδο Δόξας Πολεμιδιών

 

κ13 EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ Β – Nikki Coerver                               11:00
Γήπεδο Δόξας Πολεμιδιών

 

κ12 EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ – ΑΣΥΛ Ύψωνα Λόφου                     11:45
S.P. AthletikoFootballFields

 

κ12 LIONS | ΑΠΟΛΛΩΝ Α – Nikki Coerver                                   10:30
S.P. Athletiko Football Fields

 

κ12 LIONS | ΑΠΟΛΛΩΝ – Barcelona F.A.                                  08:00
Αθλητικό Κέντρο «Καρμιώτισσα»

 

κ10 EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ – Ανόρθωση                                        08:00
S.P. Athletiko Football Fields

 

κ10 LIONS | ΑΠΟΛΛΩΝ – Μουντιαλίτο Επισκοπής                     08:00
Γήπεδα Καρανικόλα

 

κ9  EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ – Καρμιώτισσα                                     10:00
Γήπεδα Καρανικόλα

 

κ9 LIONS| ΑΠΟΛΛΩΝ  – Milenco Spoljaric Football School     10:00
Αθλητικό Κέντρο «Καρμιώτισσα»

 

κ8 EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ – Καρμιώτισσα                                       08:00
Αθλητικό Κέντρο «Καρμιώτισσα»

 

κ8 LIONS | ΑΠΟΛΛΩΝ – Sporting Academy                                 11:00
Wembley

 

κ7 LIONS | ΑΠΟΛΛΩΝ – F.S.A.                                                       12:00
«Μαρακανά»

 

κ6 EAGLES | ΑΠΟΛΛΩΝ – Σχολή Μάριος Χριστοδούλου          12:00
Wembley

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 08/03/2020

 

ΚΛΙΜΑΚΙΑ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΦΟΥ

κ15 | Εθνικός Λατσιών – ΑΠΟΛΛΩΝ                                               10:00
Βοηθητικό στάδιο Εθνικού Λατσιών

κ17 | ΑΠΟΛΛΩΝ – Ορφέας                                                               12:00
Olympico Sport Center

 

Γραφείο Τύπου

Απόλλων Ποδόσφαιρο (Δημόσια) Λτδ