Match Report | Απόλλων – Νέα Σαλαμίνα

Την έκτη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα Cyta πέτυχε ο Απόλλωνας στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής με αντίπαλο τη Νέα Σαλαμίνα στο Τσίρειο στάδιο.

Οι ποδοσφαιριστές του Σωφρόνη Αυγουστή μπήκαν δυνατά στον αγώνα και πήρε νωρίς το προβάδισμα στο 12ο λεπτό με τον Ντιγκινί.

Ο Γάλλος ποδοσφαιριστής πέτυχε και 2ο γκολ στο 32′ εκμεταλλευόμενος το λάθος της αντίπαλης άμυνας με το 2-0 να ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος, η ομάδα μας συνέχισε τον επιθετικό της μονόλογο και στο 61′ ο Μπένσοπ με καρφωτή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-0 πετυχαίνοντας το τρίτο του τέρμα στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα μας διατήρησε την αήττητή της πορεία στο πρωτάθλημα και παρέμεινε στην κορυφή για ακόμη μια αγωνιστική.

Ο Δημητρίου και η αμυντική γραμμή γενικότερα κράτησαν την εστία ανέπαφη για τέταρτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα.