Match Report: Απόλλων – PSV

Την ήττα με 0-4 γνώρισε ο Απόλλωνας στο ΓΣΠ στον επαναληπτικό αγώνα των Play-Off του UEFA Europa League με την PSV.

Οι Ολλανδοί σε έξι λεπτά σκόραραν τα τρία τέρματα τους και το τέταρτο στο τελευταίο λεπτό του αγώνα προκρίθηκαν στην φάση των ομίλων της διοργάνωσης.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς πολλές φάσεις με τους φιλοξενούμενους να “παγώνουν” όσο πιο συχνά τον ρυθμό του αγώνα και είχε ως αποτέλεσμα τη “λευκή” ισοπαλία.

Στο διάστημα 72′ – 78′ οι Ολλανδοί πέτυχαν τα τρία τους τέρματα με τους Ιχατάρεν (72′), Μήτρογλου (76′) και Μάλεν (78′, 94′) και πήραν τη νίκη.

Πλέον η ομάδα μας γυρίζει σελίδα και θα δώσει την προσοχή της στις εγχώριες διοργανώσεις.

Ενδεκάδες:

Απόλλων: Μολ, Πέδρο, Κυριάκου (61′ Σαρντινέρο), Γιούστε, Αγκίρε, Σάλαϊ, Μάρκοβιτς, Γκακπέ, Παπουλής (69′ Πίττας), Γιαννιώτας (77′ Μ’Πιντά), Ζελάγια.

PSV: Ζόετ, Βιεργκέβερ, Μπαουμγκάρτλ (81′ Σάαμπ), Μαλέν, Γκουτιέρες, Ροσάριο, Γκακπό (77′ Κάτιτς), Χέντριξ (74′ Μήτρογλου), Ντάμφρις, Ιχατάρεν, Μποσάγλι

Κίτρινες: Χάμπος, Γιούστε / Χέντριξ